تاثیر چسب استخوانی بر بازسازی تحلیل‌های استخوان فک

محققان در پژوهشی کارایی چسب استخوانی به منظور تحریک بازسازی استخوان تحلیل‌رفته را بررسی کردند.

بهترین ضد عفونی کننده برای مقابله با کرونا ویروس چیست؟

عضو هیئت علمی گروه میکروبیولوژی دانشگاه مازندران گفت: مناسب‌ترین و بهترین ضد عفونی کننده سطوح الکل اتانول با غلظت ۷۰ درصدی است.

راهکارهای مؤثر طب سنتی ایران برای «کم‌کاری تیروئید»

کم‌کاری تیروئید، یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد جامعه را گرفتار خود کرده است. محققان کشور برای درمان مؤثر این بیماری، کمک گرفتن از طب سنتی ایران را در کنار سایر روش‌های پزشکی نوین توصیه کرده‌اند.

اهمیت سلامت الکترونیک در مقابله با بیماری‌های فراگیر

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مقاله‌ای به اهمیت سلامت الکترونیک در مقابله با بیماری‌های فراگیر مانند کووید ۱۹ (ویروس کرونا) پرداخت.

تاثیر ویتامین دی و فعالیت‌های ورزشی بر آسم

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد انجام فعالیت هوازی از طریق تقویت عضلات تنفسی و سایر عوامل فیزیولوژیکی و همچنین مصرف مکمل ویتامین دی می‌تواند شاخص‌های عملکرد ریوی و میزان عملکرد هوازی بیماران آسمی را بهبود بخشد.

بومادران، درمانی طبیعی برای بیماری‌های زنان

استفاده از گیاهان دارویی برای رفع مشکلات جسمانی و روانی از دیرباز مورد توجه جامعه جهانی بالاخص مردم کشورهای دیرپا نظیر ایران بوده است. تأثیرات یکی از این گیاهان که به‌تازگی بار دیگر از سایه غفلت عمومی خارج شده‌اند، توسط محققین کشور برای درمان بیماری‌...

دستیابی به دانش فنی تولید یک نوع فولاد TRIP توسط محققان دانشگاه اراک

گروه مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه اراک به دانش فنی تولید فولاد TRIP دست یافت.

منشأ انسانی عامل وقوع سیل گلستان

محققان با انجام پژوهشی دریافتند که سیل اواخر سال 1397 و اوایل سال 1398 استان گلستان منشأ انسانی داشته است. آن ها در بخش هایی از مقاله خود راهکارهایی برای کنترل و مدیریت سیل در آینده بیان کرده‌اند.

جزئیات رتبه‌بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اعلام شد/ساماندهی و حمایت ویژه از مراکز تحقیقاتی

مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی، جزئیات رتبه‌بندی مراکز تحقیقاتی و نحوه محاسبه حق مسئولیت روسای این مراکز را تشریح کرد.

رشد مقالات ایران در نشریات برتر علمی جهان

تا پایان سال ۲۰۱۹ حدود ۴۲۰۰ مقاله با آدرس حداقل یکی از مؤسسات ایرانی در نشریات مورد حمایت فدراسیون سرآمدان علمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شده و رشد این مقالات از سال ۲۰۱۶ شتاب بیشتری داشته است.


 << صفحه قبلي   [3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved