انواع انارهای مقاوم به شوری

شوری آب و خاک یکی از اساسی‌ترین مشکلات کشاورزی در مناطق خشک و نیمه‌خشک است که کشور ما نیز به‌سختی با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند. محققان برای غلبه بر این مشکل در بخش باغبانی، پژوهشی انجام داده‌اند که ارقام انار متحمل به شوری را مورد شناسایی قرار داده است...

عوارض کووید-۱۹ بر مغز

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گویند: بررسی شواهد نشان می‌دهد که ابتلا به کووید-۱۹ می‌تواند بر مغز و سیستم عصبی تاثیرگذار باشد اما با توجه به جدید بودن بیماری، عوارض بلندمدت و اختلالات روانی ماندگار بیماری...

قاچاق چه تاثیری بر اشتغال کشور دارد؟

نتایج یک پژوهش نشان داد که قاچاق از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۶ ،‌روندی افزایشی داشته است. همچنین این پدیده در کوتاه‌مدت و بلندمدت، تاثیر منفی بر اشتغال دارد و گسترش آن، سطح اشتغال را کاهش می‌دهد.

ویروس کرونا تا چند ساعت روی چوب و سرامیک باقی می ماند؟

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گویند: ویروس کرونا می‌تواند تا چهار روز بر روی سطوح چوبی و تا پنج روز بر روی سطوح سرامیکی باقی بماند.

نکاتی برای مراجعه به بانک‌ها، دفاتر پیشخوان و مراکز بیمه در دوران شیوع کرونا

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران راهنمای مراجعه به بانک‌ها، صندوق‌های قرض الحسنه، دفاتر پیشخوان، مراکز بیمه و ... در زمان شیوع ویروس کرونا را منتشر کرده‌اند.

آیا تهوع کودکان نشانه کووید-۱۹ است؟

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود می‌گویند: کودکان مبتلا به کووید-۱۹ معمولا بدون علامت هستند و در صورت علائم‌دار شدن علائم مختلفی از جمله تب و سرفه را از خود نشان می‌دهند. در برخی مطالعات، ت...

افزایش اثرگذاری نشریات علمی ایران در سال ۲۰۱۹

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اعلام کرد: بر اساس اطلاعات مستخرج از پایگاه استنادی اسکوپوس در سال ۲۰۱۹ میلادی، اثرگذاری ۵۹% نشریات علمی ایران نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

چرا سلبریتی‌ها اظهارنظرهای سیاسی می‌کنند؟

نتایج یک پژوهش نشان داد هر اندازه فعالیت احزاب، رسانه‌های جمعی، نخبگان سپاسی و فکری در عرصه سیاست کاهش یابد، حضور سلبریتی‌ها در عرصه سیاست افزایش می‌یابد.

آیا ایتالیایی‌ها موفق به درمان کووید-۱۹ شده‌اند؟

محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گویند: شواهد نشان می‌دهد دستیابی محققان ایتالیایی به روش درمان کویید-۱۹ با استفاده از داروهای ضدانعقاد و آنتی‌بیوتیک‌ها صحت ندارد.

رییس جدید مؤسسه ملی تحقیقات سلامت منصوب شد

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر علی اکبری ساری را به عنوان رییس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.


 << صفحه قبلي   [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved