کرونا به قلب هم صدمه می زند

تحقیقی که روی اسکن قلب ۱۲۶۱ بیمار مبتلا به کووید۱۹ از ۶۹ کشور انجام شده نشان داد پس از ابتلا تغییراتی ناهنجار در تپش قلب ۵۵ درصد بیماران رصد شده است.

رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب شد

دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر علی اکبری ساری را به عنوان رئیس مؤسسه ملی تحقیقات سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

واکسن «ب ث ژ» نرخ مرگ و میر کرونا را کاهش می دهد!

طبق تحقیقات جدید واکسن «ب ث ژ» سل که به طور معمول به کودکان در کشورهایی با میزان بالای عفونت سل تزریق می شود، احتمالا در کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از COVID-۱۹ نقش مهمی دارد.

افزایش احتمال مرگ و میر کووید۱۹ با قند خون بالا

تحقیقی جدید نشان می دهد احتمال مرگ و میر مبتلایان به کووید۱۹ که قند خون بالایی دارند، بیشتر از مبتلایانی با قند خون پایین است.

افشای رازهای خلقت با برخورد ۲ ستاره نوترونی و تپ اختر

ستاره شناسان می‌گویند تا ۴۷۰ میلیون سال دیگر یک ستاره نوترونی و یک ستاره تپ اختر به یکدیگر برخورد می‌کنند و مطالعه بر روی انرژی ناشی از این برخورد رازهای تشکیل جهان را افشا می‌کند.

همنشینی سیاره ناهید با ستاره الدبران/ رویت با چشم غیر مسلح

کارشناس نجوم از همنشینی سیاره ناهید با ستاره الدبران خبر داد و گفت: این رویداد نجومی فردا پیش از طلوع خورشید اتفاق می افتد که با چشم غیر مسلح قابل رویت است.

کشف «دیوار قطب جنوب» در فاصله یک میلیارد سال نوری از زمین

محققان یک ساختار عظیم فضایی به نام « دیوار قطب جنوب» را رصد کرده اند که ۱.۴ میلیارد سال نوری امتداد یافته و نیم میلیارد سال نوری از زمین فاصله دارد.

آمادگی برای اشتراک گذاری یافته های کرونا با دانشگاههای روسیه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: آمادگی داریم تجربیات حاصل از تولید واکسن کرونا و داروها را با دانشگاه های روسیه به اشتراک بگذاریم.

آنچه درباره تحقیقات کرونا از مردم دریغ شد

برخورد صحیح با یک پدیده مستلزم شناخت آن در همه وجوه است و کرونا هم از این مقوله مستثنی نیست این در حالی است که در کشور ما مرجع مشخصی درباره انتشار تحقیقات ویروس شناسی کرونا وجود ندارد.

بررسی سلول‌های بنیادی مزانشیمی مغز و تاثیر آن در کیست کلیه

محققان به بررسی اثر محیط کشت برداشته شده از سلول‌های بنیادی مزانشیمی مغز استخوان بر سلول‌های بیان‌کننده CD۱۳۳ کیست کلیه پرداختند که نتیجه آن کاهش این سلولهای بیان کننده بود.


 << صفحه قبلي   [1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved