× اخبار حاوی برچسب :

علمي موزشي

تعداد :1006
داروهای جدیدی که سرطان را میخکوب می کنند

تهران– ایرنا- محققان آمریکایی یک شیوه درمانی هدفمند برای سرطان ابداع کردند که قادر است با جلوگیری از تولیدمثل سلول های سرطانی، مانع گسترش این بیماری در بدن شود.

دانشگاه های علوم پزشکی در حوزه فناوری قطب بندی می شود

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تاکید بر لزوم قطب بندی توانمندی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، گفت: این دانشگاه ها براساس ظرفیت ها و توانمندی ها روی یکی از فناوری های حوزه سلامت متمرکز می شوند.

طرح‌های محققان درحوزه انرژی های تجدیدپذیر حمایت می‌شود

تهران – ایرنا -معاون انرژی‌های تجدیدپذیر ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به شتاب گیری سرمایه گذاری‌ کشورها در حوزه انرژی های تجدیدپذیر در راستای توسعه اقتصادی، از برنامه این ستاد برای حمایت جدی از ایده‌ها و طر...

تحریک الکتریکی مغز بدون نیاز به جراحی

تهران– ایرنا- محققان راهکار جدیدی را برای تحریک الکتریکی مغز ابداع کردند که در آن نیازی به جراحی و کارگذاشتن الکترود درون مغز نیست.

زائران اربعین قبل از سفر واکسن هپاتیت A بزنند

تهران-ایرنا- رئیس شبکه هپاتیت ایران ضمن توصیه به زائران اربعین حسینی برای تزریق واکسن هپاتیت (A) گفت: از آنجا که اثربخشی واکسن هپاتیت A حداقل به یک ماه زمان نیاز دارد، لذا تزریق این واکسن باید یک تا 2 ماه قبل از سفر، انجام شود.

مدیریت دانش مهمترین مشکل کنونی کشور است

زنجان – ایرنا – رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور گفت: کشور در ایجاد ارتبای میان بازار، دانشگاه و صنعت، با مشکلی به نام مدیریت دانش مواجه است.

بازارسازی محصولات دانش بنیان در اولویت است

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: یکی از برنامه‌های دولت، بازارسازی برای شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور در پارک‌های علم و فناوری است و در یک برنامه پنج ساله زیرساخت‌های لازم برای توسعه بازار این شرکت...

تامین توان ربات های نرم با استفاده از ذرت بوداده

تهران – ایرنا - محققان دانشگاه کرنل ربات های نرمی را ساختند که توان موردنیاز خود را از ذرت بوداده به دست می آورند. این ربات ها قادرند باز و بسته شده، اجسام را بگیرند و سختی آن ها تغییر کند.

مشاوره کسب‌ وکار به شرکت‌های دانش ‌بنیان ارائه می‌شود

تهران – ایرنا -با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مشاوره‌های لازم در حوزه کسب ‌و کار و تحلیل ریسک در قالب پیشخوان‌های مشاوره تخصصی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود.

وجود ارتباط بین حساسیت به تلخی و ابتلا به سرطان

تهران – ایرنا - محققان دانشگاه لیدس انگلیس دریافتند بین میزان حساسیت زنان مسن به مزه تلخ و خطر ابتلا آن ها به سرطان ارتباط مستقیم وجود دارد.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved