تولید ژل ضدعفونی کننده در جهاد دانشگاهی خوزستان

رییس سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان از تولید ژل ضدعفونی کننده دست در پژوهشکده تکنولوژی تولید این سازمان خبر داد.

خط تولید ماسک پزشکی در اراک طراحی شد

با جان گرفتن کرونا در جهان و ایران تعداد زیادی از مردم بیمار شدند و تعدادی از دست رفتند، این بیماری که دغدغه‌ای جهانی را در حوزه بهداشت و درمان ایجاد کرد، باعث شد برخی کشورها با کمبود اقلام بهداشتی بویژه ماسک روبرو شوند.

بیش از نیمی از "تهرانی‌ها" نگران ابتلا به کرونا نیستند

نتایج نظرسنجی تلفنی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) از شهروندان تهرانی نشان می‌دهد بیش از نیمی از مردم تهران نگرانی زیاد از ابتلای خود و خانواده به کرونا ندارند.

راه‌اندازی خط تولید ماسک، ژل و ماده ضدعفونی توسط جهاددانشگاهی استان بوشهر

با پیگیری‌های جهاد دانشگاهی استان بوشهر مواد اولیه برای تولید ماسک و ماده ضدعفونی شامل ژل و اسپری تامین شد و به زودی کار تولید این اقلام توسط شرکت های دانش بنیان این مجموعه آغاز خواهد شد.

ﺗﻮﻟﻴﺪ اﺳﭙﺮﻱ ﺿﺪﻋﻔﻮﻧﻲ‌ﻛﻨﻨﺪﻩ موثر در مقابله با کرونا و آنفلوانزا

یکی از پیشرانان گیاهان دارویی و مسئول واحد فناوری گیاهان دارویی در مرکز کسب و کارهای اینترنتی جهاد دانشگاهی استان مرکزی موفق به تولید اسپری ضدعفونی کننده گیاهی هوا، دست و سطوح شده که می تواند بعنوان ماده ضدعفونی علیه ویروس هایی همچون آنفلوانزا و کرون...

طراحی و ساخت دستگاه ترمومتر برای کنترل دمای بدن و تشخیص احتمالی کرونا

دستگاه ترمومتر روی گیت‌های ورودی برای کنترل دمای بدن و تشخیص احتمالی کرونا توسط پژوهشگران سازمان جهاددانشگاهی خواجه نصیر الدین طوسی طراحی و ساخته شد.

تولید گامت ماهی آزاد دریای خزر در ماهی قزل‌آلا با سلول‌های بنیادی

برای نخستین‌بار در کشور با استفاده از فناوری سلول‌های بنیادی و ایجاد ماهی کایمر امکان تولید گامت ماهی آزاد دریای خزر در ماهی قزل‌آلای رنگین‌کمان توسط محققان دانشگاه تربیت مدرس و پژوهشگاه رویان تحقق یافت.

توان تولید روزانه پنج تا ۱۰ تُن مواد ضدعفونی‌کننده/ مشکل کمبود الکل

رئیس پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی گفت: در روزهای اخیر، روزانه یک تن مواد ضدعفونی‌کننده در پژوهشکده توسعه صنایع شمیایی جهاد دانشگاهی تولید می‌شد، ولی با توجه به این که الکلی که در اختیار داشتیم تمام شد، مشغول رایزنی با سازمان‌های مختلف ه...

علت آغاز اپیدمی‌ سارس، آنفلوآنزا و کووید ۱۹ از جنوب شرقی و شرق آسیا

متخصص بیماری‌های عفونی درمانگاه تخصصی جهاد دانشگاهی مشهد گفت: علت اینکه اپیدمی‌های سارس، آنفلوآنزا و کووید ۱۹ از جنوب شرقی و شرق آسیا آغاز شده، تراکم بالای جمعیت و عدم رعایت موارد بهداشتی در زندگی روزمره است.

طراحی و ساخت دستگاه‌های تفکیک و دفع انواع پسماندهای خانگی و شهری

فناوران یکی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق به طراحی و ساخت دستگاه‌های تفکیک و دفع انواع پسماندهای خانگی و شهری، و زباله‌های آلاینده محیطزیست شدند.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved