تدوین و تکمیل نظام موضوعات پژوهشی

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی از تدوین و تکمیل نظام موضوعات پژوهشی با همکاری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مراکز استان خبر داد.

فراخوان ارسال مقاله با موضوع علم جغرافیا

گروه مطالعات محیطی پژوهشکده تحقیق و توسعه کتب علوم انسانی دانشگاه‎ها (سمت) از پژوهشگران درخواست کرد مقالات خود با موضوع ماهیت قلمرو و علم جغرافیا را تا پایان دی ماه سال جاری ارسال کنند.

ایرانیان در سه ماه اول شیوع کرونا چقدر فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند؟

عضو هیئت علمی گروه پژوهشی سبک زندگی و مدیریت سلامت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران در قالب پژوهشی به بررسی وضعیت رعایت موارد مطرح شده در طرح فاصله گذاری اجتماعی در سه ماه اول شیوع کرونا پرداخته است.

غذاهایی که برای ایرانیان بیشترین حساسیت را ایجاد می کنند

آلرژی یکی از مشکلات معمول سلامتی است که افراد بسیاری را در سرتاسر دنیا گرفتار خود می‌کند. محققان کشورمان در پژوهشی وضعیت حساسیت‌های غذایی را در ایرانیان مورد بررسی قرار داده و غذاهایی که بیشترین درصد حساسیت را ایجاد می‌کنند، مشخص کرده‌اند.

انجام مطالعه ملی ویژگی‌های مرگ‌ومیر بیماران دارای کووید-۱۹

رئیس بخش اورژانس بیمارستان سینا درباره نتایج مطالعه ملی ویژگی‌های مرگ‌ومیر بیماران بستری‌شده دارای کووید-۱۹ گفت: وجود سابقه بیماری‌های قلبی، کلیوی و دیابت با افزایش احتمال فوت بیماران همراه بود.

در کدام مناطق تهران جرایم بیشتری اتفاق می‌افتد؟

نتایج یک پژوهش در خصوص پراکنش سرقت، زورگیری، قتل، خودکشی، اعتیاد و انحرافات جنسی نشان داد در بین مناطق ۲۲گانه شهر تهران، به ترتیب مناطق ۱۵، ۱۲، ۱۸، ۱۷، ۱۹، ۲۱، ۱۶، ۱۱، ۱۳، ۱۰، ۹، ۸، ۷، ۵ و ۴ بیشترین آسیب‌های اجتماعی را دارند.

تدوین سند «راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت»

قائم مقام دبیر« کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت» از تدوین جزئیات «سند راهبردی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت» خبر داد و گفت: جزئیات این سند در کارگروهی متشکل از تنی چند از اعضای کمیسیون مورد بررسی دقیق کارشن...

تاثیر سن و بیش فعالی بر تخلفات رانندگی

نتایج مطالعات صورت گرفته گویای آن است که در افرادی که سن کمتری دارند، به دلیل قابلیت‌های بالای جستجوی بینایی، میزان تخلفات افزایش می‌یابد. همچنین افراد دارای اختلال کم‌توجهی_ بیش‌فعالی تخلفات بیشتری انجام می‌دهند.

برگزاری آنلاین بیش از ۴۰۰ جلسه دفاع پایان‌نامه و رساله در ایام کرونا

معاون آموزشی دانشگاه تهران از برگزاری آنلاین جلسه دفاعیه بیش از ۴۰۰ عنوان پایان نامه و رساله دکترا در این دانشگاه در ایام کرونا خبر داد و گفت: البته بخش اعظمی از این دفاعیه ها در شهریور ماه برگزار می شود.

دانشگاه‌ها چه نقشی در تخلفات پژوهشی دارند؟

بر اساس یافته‌های یک پژوهش، نبود قوانین و مقررات مناسب، جو سازمانی منفی، موانع ساختاری و نظارت ضعیف، باعث سوء رفتارهای پژوهشی می‌شود.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved