شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ضمانت‌نامه تامین مالی دریافت می‌کنند

تفاهم نامه ای بین معاونت علمی و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در راستای تسهیل روند تامین مالی شرکتهای دانش بنیان، فناور و خلاق منعقد شد.

خطر انقراض خرس‌های قطبی تا سال ۲۱۰۰

پژوهشگران کانادایی در بررسی جدید خود دریافتند که ممکن است خرس‌های قطبی تا سال ۲۱۰۰ منقرض شوند.

پیش‌بینی خشکسالی تا ۱۰ هفته زودتر با کمک یک دانشمند ایرانی

محققان "دانشگاه ساسکس" انگلیس با کمک دکتر "پدرام روحانی" محقق ایرانی سیستمی را توسعه داده‌اند که می‌تواند بطور دقیق یک دوره خشکسالی را در شرق آفریقا تا ۱۰ هفته زودتر پیش‌بینی کند.

چاپ ۳بعدی و هوش مصنوعی ناجی رکود ۴۰ ساله فناوری هسته‌ای

محققان آزمایشگاه ملی "اوک‌ریج" امیدوارند با بکارگیری فناوری چاپ سه بعدی و هوش مصنوعی در طراحی و تولید فناوری هسته راکتور، این فناوری مهم را بهبود بخشند.

بیماران دیابتی‌ "دارچین" مصرف کنند

محققان دریافتند که مصرف مقدار زیادی "دارچین" در افرادی که قند خون بالایی دارند، می‌تواند به جلوگیری از بروز از دیابت نوع ۲ در آنها کمک کند.

آمریکا ۲ هکر چینی را به سرقت تحقیقات کووید-۱۹ متهم کرد

در حالی که مقامات آمریکا پیش از این نسبت به انجام حملات سایبری برای سرقت تحقیقات پیرامون بیماری کووید-۱۹ هشدار داده بودند، اکنون ایالات متحده دو هکر چینی را به سرقت تحقیقات کووید-۱۹ متهم کرده است.

جایگزین شدن نانو شوینده‌های‌ ایرانی با نمونه خارجی در کارواش‌ها

نانو شوینده‌های تولیدی یکی از شرکتهای فناور به دلیل کیفیت بالا و کاهش مصرف شوینده جایگزین مواد خارجی در کارواش‌ها شد؛ ضمن آنکه محلول LED آنها نیز با استقبال بازار مواجه شده است.

وجود ۸۱ تیپ ماده معدنی در ایران

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور پویش سنگ آهن را اولویت اول این سازمان در سال جهش تولید دانست و گفت: در سه ماهه اخیر بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع آزادسازی پهنه‌ها و محدوده‌های اکتشافی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جهت رونق بخشی ب...

بلاتکلیفی تولیدکنندگان ونتیلاتور در بی تصمیمی وزارت بهداشت

مدیرعامل یک شرکت تولیدکننده ونتیلاتور با بیان اینکه ما منتظر اعلام وزارت بهداشت برای تامین نیاز ونتیلاتور هستیم،گفت: اگر تکلیف روشن شود می‌توانیم برای صادرات و یا تامین نیاز کشور اقدام کنیم.

ساخت ماده ای که بریده نمی شود

محققان آلمانی و انگلیسی ماده غیر قابل برش توسعه داده اند که در حقیقت از ذرات سرامیکی در ساختاری از جنس آلومینیومی سلولی ساخته شده است.


 << صفحه قبلي   [3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved