مریخ نورد چین راهی سیاره سرخ شد

اولین ماموریت مریخی کاملا بومی چین ساعاتی پیش روانه سیاره سرخ شد.

ساخت کوچکترین دستگاه تصویربرداری دنیا به ضخامت موی انسان

محققان دانشگاه آدلاید موفق به ساخت یک کاوشگر نوری به ضخامت موی انسان شده اند که دارای یک لنز سه بعدی کوچک است که در قسمت جانبی آن چاپ سه بعدی شده است و امکان دسترسی به اسکن سه بعدی بی سابقه از رگ های خونی و سایر مکان های قابل دسترسی بدن را فراهم می‌ک...

روشی جدید برای انتقال ژن به باکتری پرکاربرد مهندسی ژنتیک

محققان کشور در پژوهشی روشی جدید را با کمک نانوفناوری و با استفاده از نوعی لوله‌های در مقیاس نانو، برای انتقال ژن به باکتری‌ها ارائه کرده‌اند.

کاهش آلاینده‌های فلزی در منابع آب و خاک با نانوساختار ترکیبی

پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس با ارائه روشی ساده و ارزان برای ساخت یک ترکیب نانوساختار، گامی در راستای حذف آلاینده‌ها در منابع آب و خاک برداشتند. آن‌ها توانستند با تزریق نانوساختار تولیدشده به محیط خاک، ضمن کاهش تحرک آلاینده‌های فلزی و انتشار آن‌ها به...

فارابی و عطار دو شخصیت منتخب سازمان جهانی یونسکو برای برگزاری دوسالانه

عضو شورای شهر نیشابور گفت: دو شخصیت ایرانی فارابی و عطار طبق ساز و کارهای سازمان جهانی یونسکو در جلساتی که با همین موضوع برگزار شده، انتخاب و بر اساس کسب بیشترین آراء برای برگزاری دوسالانه شخصیت‌های مهم معرفی شده‌اند.

حمایت چهره ماندگار دانشگاه تهران از تجهیز آزمایشگاه دانشکده زیست شناسی

چهره ماندگار رشته زیست شناسی دانشگاه تهران، حمایت از تجهیز آزمایشگاه فیزیولوژی گیاهی دانشکده زیست شناسی دانشگاه تهران را تقبل کرد.

تولید ذرات گرافنی برای نابودی باکتری‌های مقاوم

یافتن روشی برای نابودی باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها یکی از چالش‌های پزشکان است که برای غلبه بر آن از ذرات گرافنی استفاده شده است.

هیچ کشوری نتوانسته درباره تولید واکسن کرونا پاسخ روشنی بدهد

رئیس اتاق فکر ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونای استان تهران گفت: تاکنون هیچ کشوری نتوانسته پاسخ روشنی درخصوص تولید واکسن کرونا ارائه دهد زیرا باید یک زمان یک سال و نیمه بگذرد.

کاهش آلاینده‌های فلزی در منابع آب و خاک با فناوری نانو

محققان با ارائه روشی ساده و ارزان برای ساخت یک ترکیب نانوساختار، گامی در راستای حذف آلاینده‌ها در منابع آب و خاک برداشتند.

کرونا کارآیی صفحات خورشیدی را افزایش داد !

بررسی محققان دانشگاه ام آی تی نشان می‌دهد شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی اجباری میلیون‌ها نفر باعث کاهش آلودگی هوا و افزایش کارآیی صفحات خورشیدی برای تولید برق شده است.


 << صفحه قبلي   [2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved