ابتلا به مالاریا با مصرف قهوه!

پژوهشگران استرالیایی و برزیلی در بررسی جدید خود دریافتند محصولاتی مانند قهوه که از مناطق جنگل‌زدایی شده به دست می‌آیند، می‌توانند عامل ابتلا به مالاریا باشند.

میانگین دوره نهفتگی "کووید-۱۹" ۵ روز است

یک مطالعه جدید از دانشکده بهداشت عمومی "جانز هاپکینز" تأیید کرده است که برآوردهای اولیه حاکی از آن است که ​​دوره نهفتگی کروناویروس جدید به طور متوسط ۵.۱ است.

پهپادهایی که پهپادهای دشمن را به دام می‌اندازند

مهندسان رباتیک "آزمایشگاه ملی سندیا" (SNL) در حال توسعه پهپادهایی هستند که می‌توانند پهپادهای دشمن را در هوا شناسایی کرده و به راحتی بگیرند.

تماشای شهرهای مختلف آمریکا از فضا

یکی از فضانوردان مستقر در "ایستگاه فضایی بین‌المللی" تصاویری از شهرهای مختلف آمریکا را با کاربران به اشتراک گذاشت.

مچ‌بندی برای پیشگیری از گسترش کروناویروس

یک استارتاپ، نوعی مچ‌بند ابداع کرده که از تماس دست کاربر با صورت پیشگیری می‌کند.

اثرات دما و رطوبت بر مهمان ناخوانده چینی

در حالی که برخی با انتشار بروشورها و کاتالوگ‌هایی ادعا کردند که با افزایش دمای محیط ویروس کرونا از بین خواهد رفت ولی محققان این حوزه معتقدند که این ویروس از 4 تا 28 روز بر روی سطح باقی می‌ماند و ممکن است در این مدت میزان فعالیت آنها کاهش یابد اما کام...

حمایت از واحدهای فناور فعال در حوزه مقابله با کرونا/ماموریت به پژوهشگاه ژنتیک برای تامین نیازها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها ضمن تأکید بر لزوم حمایت از واحدهای فناور دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در تولید محصول یا خدمت مؤثر در مقابله با کرونا، به پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری مأموریت داد بر تامین نیا...

آغاز تست بالینی داروهای ایرانی کرونا/نتایج تست‌ها ۲ هفته دیگر مشخص خواهد شد

عضو کمیته علمی کووید ۱۹ گفت: دو شرکت، تولید دو داروی گیاهی درمان کرونا را در پیش گرفته‌اند و دو شرکت دیگر در زمینه تولید دو داروی دیگر فعالیت می‌کنند که برای افراد دارای علائم کرونا مورد استفاده قرار می‌گیرد تا حلق و بینی را عاری از هر گونه ویروس کند...

دستورالعمل عضویت در شبکه آزمایشگاهی فناوری­‌های راهبردی ریاست‌جمهوری

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل عضویت آزمایشگاه­‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در شبکه آزمایشگاهی فناوری­‌های راهبردی ریاست‌جمهوری را ابلاغ کرد.

عرضه تسهیلات بیمه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان

بسته حمایتی مصوب شده برای تسهیل امور جاری شرکت‌های دانش‌بنیان به تدریج توسعه یافته است؛ تسهیلات بیمه‌ای یکی از مواردی است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به شرکت‌های دانش‌بنیان عرضه می‌شود.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved