بازگشت غیرمنتظره داروی جدید آلزایمر به روند دریافت مجوز

شرکت داروسازی "بیوژن" که توسعه یک دارو برای درمان آلزایمر را متوقف کرده و کنار گذاشته بود، اکنون متوجه شده است که اشتباهاتی رخ داده و احتمالا می‌تواند این دارو را برای درمان بیماران مبتلا به آلزایمر روانه بازار کند.

هوش مصنوعی خونریزی مغزی را تشخیص می‌دهد

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که یک نرم‌افزار مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند خونریزی مغزی را با دقت یک انسان تشخیص دهد.

ویدئو / از تاکسی‌های پرنده تا راهپیمایی فضایی زنان

همزمان با رونمایی اولین نمونه کامل از ایستگاه تاکسی‌های پرنده در سنگاپور توسط یک شرکت آلمانی، زنان فضانورد هم با راهپیمایی فضایی خود تاریخ‌سازی کردند. با تازه‌ترین بسته اخبار علم و فناوری ایسنا همراه باشید.

آزمایش موفق فضاپیمای جدید "ویرجین گلکتیک"

شرکت فضایی "ویرجین گلکتیک" (Virgin Galactic) یک گام به ارسال گردشگران به فضا نزدیک شده است و اخیرا نیز اعلام کرده است با موفقیت فضاپیمای خود موسوم به " اسپیس‌شیپ دو" (SpaceShipTwo) را آزمایش کرده است.

حمایت از معلولان ذهنی برای ورود به دانشگاه

یک کمپین در دانشگاه‌های ترکیه راه افتاده که مقررات جدیدی را برای دانشجویان دارای معلولیت ذهنی وضع می‌کند.

راهیابی تیم دانشگاه شریف به مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی طراحی میکرو ماهواره‌ای

تیم هویا از دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف موفق شد در بین ۲۴ تیم راه یافته به مرحله‌ نهایی مسابقات بین‌المللی دانشجویی طراحی میکرو ماهواره‌ای قرار گیرد.

بررسی چالش‌های صنعت دریایی کشور در قشم

دانشکده مهندسی دریای دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دبیرخانه علمی بیست و یکمین همایش صنایع دریایی ایران که آذرماه امسال در قشم برگزار می‌شود، انتخاب شد.

وام بلاعوض ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک برای دانشجویان

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه‌های مختلف، بسته‌های حمایتی گوناگونی به دانشجویان و اساتید خلاق و فناور دانشگاه عرضه می‌کند. در تازه ترین اقدام، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت وابسته به این نهاد، برای پرداخت ۵۰ میلی...

پذیرای ایده‌های فناورانه در صنایع تبدیلی هستیم

مدیر مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی "کشاورزی" و "گردشگری" را از مزیت‌های منطقه‌ای استان اردبیل برای توسعه فناوری عنوان کرد و گفت: فرآوری زراعی، باغی، شیلات، دام و طیور، جنگل و مرتع و ... در صنایع تبدیلی مد نظر قرار می‌گیرند و در این حوزه پذیرای ایده‌ه...

راه‌اندازی مناطق ویژه علم و فناوری بدون نیاز به صدور مجوز/ یکپارچه سازی سامانه‌های سمات

دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به مصوبات جدید در خصوص نحوه راه اندازی مناطق ویژه علم و فناوری گفت: با نهایی شدن آیین نامه مناطق ویژه علم و فناوری در شورای عتف، در کمیسیون دایمی این شورا جلسه‌ای در این خصوص برگزار نخواهد شد.


[2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]   صفحه بعدی >>

http://niafam.com/پورتال-سازمانی-هوشمند
email: [email protected]
instagram: http://instagram.com/rasanehelmi
telegram: http://t.me/rasanehelmi
tel: +98913001855
© 2017 Rasaneh Elmi Rights Reserved